Skip to main content

سند ازدواج که از آن به عنوان عقدنامه ی ازدواج نیز نامبرده می شود دلیل و نشانه ی اصلی پیوند زناشویی میان زن و مرد است، سند ازدواج سندی است که توسط دفاتر اسناد رسمی یا دفاتر ثبت ازدواج صادر می شود. از مهمترین مدارکی که سفارت خانه ها از افراد متاهل درخواست می نماید ترجمه رسمی سند ازدواج یا عقدنامه است که تاییدکننده ازدواج و متاهل بودن دو نفر است.

امروزه سندهای ازدواج جدید با جلد قرمز رنگ و دوازه ماده یا شرایط ازدواج صادر می شوند که در گذشته جلد این اسناد آبی و تعداد ماده ازدواج در آنها نسبت به امروز متفاوت بود.

برای ترجمه رسمی سند ازدواج همراه با مهر مترجم رسمی تنها ارائه اصل سند به دارالترجمه میرپارس کافی است. لازم به ذکر است اگر علاوه بر ترجمه رسمی سند ازدواج نیاز به تایید دادگستری و وزارت امورخارجه دارید ارائه نمودن اصل شناسنامه یکی از زوجین که ازدواج در آن ثبت شده است و اصل سند ازدواج هنگام حضور در دارالترجمه ما الزامی است.

اگر به ترجمه رسمی سند ازدواج تان نیاز دارید اما دسترسی به اصل سند برای شما امکان پذیر نیست و یا سند مفقود شده است نگران نباشید، شما میتوانید با مراجعه به دفتر اسناد رسمی که ازدواج خود را در آن ثبت نموده اید، درخواست رونوشت سند ازدواج نمایید.

رونوشت سند ازدواج سندی است که برروی سربرگ دفترخانه چاپ می شود و متن کامل سند ازدواج دقیقا بدون هیچ کم و کاستی به صورت دستنویس یا چاپی همراه با مهر دفتر ازدواج صادر می شود.

هنگام مراجعه به دارالترجمه میرپارس برای ترجمه رسمی رونوشت ازدواج همراه با مهر رسمی مترجم تنها ارائه اصل رونوشت کافی است. اما اگر برای ترجمه رسمی به تاییدیه دادگستری و وزارت امورخارجه نیز نیاز دارید همراه داشتن شناسنامه یکی از زوجین را که ازدواج در آن ثبت شده است فراموش نکنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از شرایط لازم برای ترجمه رسمی اسناد ازدواج، اسناد طلاق، ترجمه رسمی صیغه نامه، ازدواج موقت و ترجمه رسمی رونوشت اسناد ازدواج با دارالترجمه میرپارس تماس بگیرید تا در کوتاهترین زمان و با بهترین سطح کیفیت بتوانید ترجمه مدارک لازم خود را دریافت نمایید.

لازم به ذکر است کلیه کارشناسان و مشاوران دارالترجمه رسمی آماده پاسخگویی به شما مشتریان ارجمند می باشند.

ارسال پاسخ