خدمات ترجمه رسمی

ترجمه رسمی شناسنامه

توسط آبان 15, 1397 یک دیدگاه
ترجمه رسمی و کامل شناسنامه

ترجمه رسمی شناسنامهشناسنامه یا سند هویت، به سندی گفته می شود که توسط مراجع قانونی صادرشده و تایید کننده هویت یک شخص است. ترجمه رسمی شناسنامه یک گام مهم در ترجمه مدارک افراد توسط دارالترجمه است.

برای ترجمه رسمی شناسنامه باید تمام صفحات ترجمه شوند اما هیچ کدام از صفحات نباید در برگه های جدا ترجمه شوند، زیرا مدارک خارجی هویتی در یک برگه صادر می شوند پس دارالترجمه ها باید هنگام ترجمه رسمی شناسنامه از سربرگ های مخصوص قوه قضاییه استفاده نمایند.

به طور کلی شناسنامه ها دو دسته اند:

  • شناسنامه افراد مجرد
  • شناسنامه افراد متاهل

این دو نوع شناسنامه در طرح جدید و قدیم با هم تفاوت هایی دارند، در شناسنامه های قدیمی در صورت داشتن فرزند، در قسمت فرزندان مواردی از قبیل:

نام فرزند، شماره شناسنامه، شماره ملی، تاریخ صدور، محل تولد درج می شود.

همچنین در قسمت همسر، نام و نام خانوادگی، شماره شناسنامه، محل صدور، تاریخ تولد، شماره ثبت ازدواج، شماره دفتر ثبت ازدواج، و تاریخ ازدواج درج می شود.

در شناسنامه های جدید در قسمت فرزندان فقط نام فرزند و شماره ملی درج و تاریخ تولد و محل تولد حذف شده است.

در تمامی شناسنامه ها درج نام پدر و مادر، شماره شناسنامه، محل صدور شناسنامه آنها ضروری است اما درج نام خانوادگی شان لازم نیست.

در حال حاضر برای ترجمه رسمی شناسنامه در طرح قدیم اجباری به تعویض نیست و همه شناسنامه ها در طرح جدید و قدیم مورد تایید دادگستری و وزارت امور خارجه است.

دو نکته مهم که مشتریان گرامی باید برای ترجمه رسمی شناسنامه به آن دقت نمایند به شرح زیر است:

  1. شناسنامه افراد متوفی که سوراخ شده اند حتی در صورت ابطال نیز مورد تایید دادگستری و وزارت امورخارجه بوده و قابل ترجمه رسمی است.
  2. کلیه تغییراتی که در شناسنامه افراد طبق دستور دادگاه، رای ثبت احوال تغییر و یا اصلاح شده اند در قسمت توضیحات درج و به هنگام ترجمه رسمی شناسنامه، ترجمه آنها در قسمت توضیحات ثبت می شود.

به اطلاع مشتریان ارجمند دارالترجمه رسمی میرپارس می رسانیم برای ترجمه رسمی شناسنامه در دارالترجمه انگلیسی تنها ارائه اصل شناسنامه کافی است و هیچ مدرک دیگری مورد تایید دادگستری و وزارت امور خارجه نیست، همچنین برای ترجمه کارت ملی هم می توانیم به شما خدمات ارائه کنیم.

یک دیدگاه

نوشتن دیدگاه

چطور می‌تونم به
شما کمک کنم؟