Skip to main content

مدارک تحصیلی صادر شده توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

این توضیحات شامل تمامی مدارک صادره توسط وزارت علوم می باشد: گواهی اشتغال به تحصیل، گواهی رتبه، دانشنامه، ریز نمره و … . به عبارتی هر مدرکی که در این سامانه تایید شود، قابل ترجمه و تایید است.

مراحل ترجمه و تایید این مدارک به صورت زیر است:

  1. در دست داشتن اصل دانشنامه و ریز نمرات (مدارک موقتی که در آن ها عبارت “فاقد ارزش ترجمه” قید شده باشد به هیچ عنوان قابل ترجمه و تایید نیست).
  2. مراجعه به سامانه سجاد (سامانه جامع امور دانشجویان) به آدرس https://portal.saorg.ir/
  3. در صورتی که حساب کاربری ندارید، ابتدا باید از منوی ثبت نام در سایت ثبت نام کنید:

۴ – بعد از پر کردن موارد درخواستی و ایجاد حساب کاربری، وارد حساب خود شوید و از منوی خدمات، قسمت تایید مدارک جهت ترجمه رسمی را انتخاب کنید:

۵ – در مرحله بعد بعد از خواندن قوانین و مقررات مربوطه، تیک قسمت موافق هستم را بزنید و وارد مرحله بعد شوید:

۶ – در مرحله بعد مواردی را که هنگام ایجاد حساب وارد کرده اید دوباره مشاهده می کنید. در صورت مغایرت روی گزینه اطلاعات ویرایش پروفایل کلیک کنید. در غیر این صورت به مرحله بعد بروید:

۷ – در این قسمت از شما خواسته می شود که فیلد های خالی را پر کنید. یکی از سوالات رایج دانشجویان در این قسمت نام دانشگاه مقصد است، زیرا بسیاری از دانشجویان کاملا در مورد دانشگاه مقصد مطمئن نیستند. به عرض این دسته از دوستان می رسانیم که این قسمت هیچ تاثیری در روند ترجمه و تایید ندارد و صرفا جهت آرشیو وزارت علوم باید پر شود. پس فقط آن را خالی نگذارید. در قسمت مربوطه نیز اسکن مدارک را قرار دهید.

۸ – بعد از کلیک روی گزینه ارسال و عدم وجود خطا هنگام پر کردن فیلد های خالی، شما به درگاه بانکی متصل می شوید تا هزینه تایید مدارک را پرداخت کنید:

۹ – در صورت موفقیت یا عدم موفقیت پرداخت پیام های زیر نمایش داده می شوند:

۱۰ – هزینه تایید مدارک تحصیل: جدیدترین اطلاعیه مربوط به هزینه های تایید مدارک را در این لینک می توانید مشاهده کنید.

۱۱ – بعد از اینکه مراحل بالا به صورت موفقیت آمیز طی شد، چند روز بعد شما یک پیامک یا ایمیل مبنی بر مراجعه به سامانه دریافت می کنید و می توانید وضعیت مدارک خود را مشاهده نمایید. از طریق حساب کاربری خود وارد سایت می شوید و از منوی بالا روی کارتابل کلیک می کنید:

وضعیت مدرک تحصیلی شما یکی از این سه حالت است:

۱ – نیاز به بازبینی توسط کارشناس: با دیدن این حالت شما باید پروفایل خود را مورد بازبینی قرار بدهید و خطاهای احتمالی را رفع کنید.

۲ – عدم تایید درخواست توسط کارشناس: در صورت رد این پیام نمایش داده می شود:

۳ – تایید درخواست توسط کارشناس: در صورت تایید درخواست این پیام نمایش داده می شود و با کلیک روی قسمت دریافت فرم، می توانید فایل تاییدی را دانلود نمایید.

  • یک نمونه فایل تاییدی:

دریافت تاییدیه آخرین مرحله تایید مدارک می باشد. بعد از دریافت این فایل ها با در دست داشتن اصل مدارک و فایل های تاییدیه می توانید به دارالترجمه ۵۳۲ مراجعه فرمائید تا مترجمان ما در سریعترین زمان و با بالاترین کیفیت ترجمه شما را آماده کنند.

ارسال پاسخ