Skip to main content

گواهی پزشکی و کارت واکسیناسیون در بسیاری از موارد جهت ارائه به سفارتخانه و کنسولگری کشورها یکی از مدارک مورد نیاز به شمار می‌آید. نحوه تایید این مدارک را بررسی می‌کنیم.

کارت واکسیناسیون:

کارت های واکسیناسیون بعد از ترجمه و مهر توسط مترجم رسمی، در بیشتر موارد به جای دادگستری و وزارت خارجه به انیستیتو پاستور بفرستاده و تایید می شود. در صورت تمایل مشتری کارهای مربوط به انیستیتو نیز توسط دارالترجمه انجام می شود.

  • آدرس انیستیتو پاستور:تهران، خیابان انقلاب، خیابان 12 فروردین، خیابان رجبی
  • لوکیشن انیستیتو پاستور:
    مشاهده روی نقشه

گواهی های پزشکی:

این گونه گواهی ها جهت ترجمه و تایید باید توسط سازمان نظام پزشکی کشور مهر و امضا شود.

آدرس سازمان نظام پزشکی: خيابان كارگر شمالي- بالاتر از جلال آل احمد خيابان فرشي مقدم(شانزدهم) شماره 119- سازمان نظام‌پزشكي كل كشور

نکاتی در رابطه با گواهی های پزشکی:

گواهی باید توسط پزشکی صادر شود که تخصص وی با نوع بیماری همخوانی داشته باشد. برای مثال پزشک عمومی نمی تواند گواهی دهد که بیمار دچار افسردگی می باشد و شرط تایید این گواهی صادر شدن آن توسط متخصص روانشناس می باشد.

در صورتی که پزشک گواهی دهد که بیمار از نظر بیماری هایی چون هپاتیت، ایدز و سایز بیماری هایی که تشخیص آن ها نیاز به آزمایش دارد، ارائه آزمایش های مربوطه مبنی بر سلامت جهت ترجمه و تایید گواهی لازم است (آزمایش ها لازم نیست که ترجمه شوند فقط جهت اثبات اصالت گواهی برای تایید ضمیمه گواهی می شوند).

ارسال پاسخ