Skip to main content

اگر قصد ادامه تحصیل در دانشگاههای معتبر خارج از کشور را دارید، فارغ از اینکه دارای مدارک تحصیلی دانشگاهی باشید یا خیر، می بایست مدرک دیپلم و کارنامه دبیرستان خود را ترجمه کنید. اگر در نظام تحصیلی قدیم درس خوانده باشید علاوه بر ترجمه دیپلم به ترجمه مدرک و کارنامه پیش دانشگاهی هم احتیاج دارید. نیاز به ترجمه این مدارک تنها به ویزای تحصیلی خلاصه نمی شود و در ویزاهای شغلی و مهاجرتی هم داشتن ترجمه رسمی دیپلم و پیش دانشگاهی خالی از لطف نیست بخصوص که اگر این مدارک بالاترین مدرک تحصیلی مان باشد. ترجمه مدرک تحصیلی دیپلم و کارنامه سه ساله دبیرستان مانند سایر مدارک دارای نکات منحصر بفردیست که در ادامه به آنها اشاره شده است.

مانند سایر مدارک، اگر شما به ترجمه تنها با مهر مترجم رسمی احتیاج داشته باشید، ارائه اصل کارنامه و مدرک دیپلم کفایت می­کند. اما اگر می­خواهید ترجمه این مدارک به تایید دادگستری و وزارت امور خارجه نیز برسد، باید مراحلی را که در ادامه خدمتتون ارائه می­شود انجام دهید و پس از آن برای ترجمه به دارالترجمه رسمی میرپارس مراجعه کنید.

برای ترجمه مدرک و کارنامه دیپلم

مرحله اول: درخواست ارسال تاییدیه تحصیلی از سایت آموزش و پروش به آدرس emt.medu.ir


ببینید: آموزش نحوه ثبت درخواست تاییدیه تحصیلی از سایت آموزش و پرورش


مرحله دوم: این مرحله در مورد کارنامه های دیپلم (و پیش دانشگاهی) است. اگر شما تنها به ترجمه مدارک دیپلم (و پیش دانشگاهی) احتیاج دارید، نیاز به انجام این مرحله نیست. در این مرحله می­بایست با در دست داشتن اصل کارنامه ها به ناحیه آموزش و پرورشی که در آن درس خوانده اید مراجعه کنید تا روی مدارک را برایتان مهرکنند.

مرحله سوم: این مرحله درمورد هم کارنامه ها و هم مدارک دیپلم (و پیش دانشگاهی) می­باشد. به این صورت که باید با در دست داشتن اصل این مدارک و همراه داشتن کد پیگیری درخواست تاییدیه تحصیلی (که زمان ثبت نام اینترنتی به شما پیامک شده)، به اداره کل آموزش و پرورش شهرخود مراجعه نموده تا روی کارنامه ها و پشت مدارک را برایتان مهر کنند.
پس از انجام این سه مرحله، می­توانید مدارکتان را به دارالترجمه رسمی میرپارس ارسال نمایید و یا بصورت حضوری تشریف بیاورید.

اما اگر وقت کافی برای انجام این مراحل ندارید و یا برای حفظ سلامت خودتون ترجیح می­دهید کمتر از خانه بیرون بروید، یک خبر خوب اینکه تمام این کارهای اداری را دارالترجمه رسمی میرپارس برایتان انجام می­دهد. فقط کافیست هنگام ثبت سفارش اینترنتی و یا بصورت تلفنی این درخواست را به ما اطلاع دهید.

ارسال پاسخ