Skip to main content

امتحانات سوابق تحصیلات تکمیلی (GRE) یک آزمون استاندارد است که یک شرایط پذیرش برای بسیاری از مدارس تحصیلات تکمیلی در ایالات متحده و کانادا است. این آزمون در سال 1936 توسط بنیاد کارنگی برای پیشرفت تدریس تأسیس شد.

GRE، یک گام مهم در فرآیند درخواست دانشکده تحصیلات تکمیلی یا مدرسه کسب و کار است. GRE یک امتحان استاندارد چند گزینه ای مبتنی بر رایانه است که اغلب برای ورود به برنامه‌های تحصیلات تکمیلی و برنامه‌های تجاری فارغ التحصیل MBA))در سطح جهان مورد نیاز است.

GRE توسط سازنده آزمایشگاه ETS تهیه و اداره می شود تا مدارس تحصیلات تکمیلی و تجاری را برای مقایسه صلاحیت متقاضیان و آمادگی برای کارهای دانشگاهی در مقاطع تحصیلات تکمیلی فراهم کند. کمیته‌های پذیرش دانشکده‌های کارشناسی ارشد و مدرسه تجاری به نمره GRE شما، همراه با سوابق تحصیلی و مواد پشتیبان خود نگاه می‌کنند تا آمادگی شما برای تحصیلات تکمیلی را ارزیابی کنند.نمره بالا در GRE تأثیر مستقیم و مثبتی در برنامه تحصیلات تکمیلی یا مدرسه کسب و کار شما خواهد داشت.

تفاوت آزمون عمومی GRE مبتنی بر رایانه و آزمون عمومی GRE مبتنی بر مقاله

آزمون عمومی GRE مبتنی بر رایانه از شش بخش تشکیل شده است. بخش اول همیشه بخش نوشتن تحلیلی است که وظایف مربوط به مسئله و بحث را به صورت جداگانه در بر می‌گیرد. پنج بخش بعدی شامل دو بخش استدلال کلامی، دو بخش استدلال کمی و یک بخش تجربی یا تحقیق است. این پنج بخش به هر ترتیب ممکن است رخ دهد. بخش تجربی نسبت به نمره نهایی حساب نمی‌شود اما از بخش‌های به دست آمده متمایز نیست. بر خلاف تست تطبیقی ​​رایانه قبل از آگوست سال 2011، آزمون عمومی GRE یک تست چند مرحله‌ای است، که در آن عملکرد فردمورد نظر در بخش‌های قبلی مشکل بخش‌های بعدی را تعیین می‌کند. این فرمت به فرد مورد نظر اجازه می‌دهد تا آزادانه بین سؤالات هر بخش به جلو و عقب برگردد، و نرم افزار تست به کاربر اجازه می‌دهد تا در صورت باقی ماندن زمان، سوالات را در هر بخش علامت گذاری کند. کل روش آزمایش حدود 3 ساعت 45 دقیقه طول می کشد.استراحت یک دقیقه‌ای بعد از هر بخش و 10 دقیقه استراحت بعد از بخش سوم ارائه می‌شود.

آزمون عمومی GRE مبتنی بر مقاله نیز از شش بخش تشکیل شده است. نوشتار تحلیلی به دو بخش تقسیم می‌شود،یک بخش برای هر موضوع و کار استدلال. چهار بخش بعدی شامل دو بخش کلامی و دو بخش کمی به ترتیب متفاوت است. هیچ بخش آزمایشی در آزمون مبتنی بر کاغذ وجود ندارد. این نسخه فقط در مناطقی که نسخه مبتنی بر رایانه در دسترس نیست، قابل دسترسی است.


پیشنهاد مطالعه: GMAT چیست؟ راهنمای جامع آزمون GMAT


ارزیابی مهارت‌ها

امتحان GRE دستورات ریاضی، جبر، هندسه و تجزیه و تحلیل داده‌ها و همچنین واژگان سطح دانشگاه را اندازه گیری می‌کند. مهمتر از همه، این توانایی شما را در تجزیه و تحلیل و ارزیابی مطالب نوشتاری، تفکر انتقادی و حل مشکلات می‌سنجد.

بخش‌های آزمون

نوشتن تحلیلی

بخش نوشتاری تحلیلی شامل دو مقاله مختلف، “نشرمقاله” و “استدلال برهان” است. بخش نوشتن در مقیاس 0-6، با افزایش نیم امتیاز طبقه بندی می شود. مقاله‌ها با استفاده از یک برنامه پردازش کلمه به‌طور خاص توسط ETS طراحی شده اند. این برنامه فقط به توابع رایانه ای پایه اجازه می‌دهد و حاوی سایر ویژگی‌های پیشرفته نیست. هر مقاله توسط حداقل دو خواننده در یک مقیاس جامع و از شش نقطه به ثمر می‌رسد. اگر دو نمره در یک حد باشد، میانگین نمرات گرفته می‌شود. اگر این دو امتیاز بیش از یک نقطه متفاوت باشد، خواننده سوم پاسخ را بررسی می کند.

استدلال کلامی

بخش‌های کلامی مبتنی بر رایانه، درک مطلب، استدلال انتقادی و استفاده از واژگان را ارزیابی می‌کنند. آزمون کلامی در مقیاس 130-170، با افزایشی 1 امتیاز به ثمر می رسد. در یک تست معمولی، هر بخش کلامی شامل 20 سؤال است که باید در 30 دقیقه تکمیل شود.هر بخش کلامی شامل تکمیل حدود 6 متن،تکمیل سازی 4 جمله و 10 سوال انتقادی خواندن است.موارد تکمیل متن جایگزین تکمیل جمله شده است و انواع سؤالات خواندن جدید که امکان انتخاب چندین پاسخ را دارند، اضافه شده است.

استدلال کمی

بخش‌های کمی مبتنی بر رایانه، دانش پایه ریاضی دبیرستان و مهارت‌های استدلال را ارزیابی می‌کنند.آزمون كمي در مقياس 130-170، در مقادير 1 نمره بدست میاید.در یک نگاه معمولی، هر بخش کمی شامل 20 سؤال است که باید طی 35 دقیقه تکمیل شود. هر بخش کمی شامل حدود 8 مقایسه کمی، 9 مورد حل مسئله و 3 سوال تفسیر داده است.

انتشار مقاله

به آزمایش کننده 30 دقیقه فرصت داده می شود تا مقاله ای درباره موضوع انتخاب شده بنویسد. مباحث مربوط به مقاله از مجموعه سوالاتی که برنامه GRE به طور کلی منتشر کرده است، انتخاب می‌شوند. افرادی که برای GRE آماده می‌شوند ممکن است به وب سایت ETS به مجموعه وظایف دسترسی پیدا کنند.

بخش تجربی

بخش آزمایشی، که می تواند کلامی یا کمی باشد، شامل سوالات جدیدی است که ETS برای استفاده‌های بعدی در نظر گرفته است.اگرچه بخش تجربی نسبت به نمره آزمون دهنده حساب نمی‌شود، اما ناشناخته است و با بخش های به ثمر رسیده یکسان است. از آنجا که مربیان آزمون روش مشخصی برای دانستن اینکه کدام بخش تجربی است، توصیه نمی‌شود که به مربیان آزمون بهترین تلاش خود را انجام دهند و در هر بخش متمرکز شوند. بعضی اوقات به جای بخش آزمایشی، یک بخش تحقیق مشخص شده در پایان آزمون داده می شود. هیچ بخش آزمایشی در GRE بر اساس کاغذ وجود ندارد.

وظیفه استدلال

به آزمونگر استدلال داده خواهد شد (یعنی مجموعه‌ای از حقایق و ملاحظات منتهی به نتیجه گیری) و از وی خواسته‌ می‌شود مقاله‌ای بنویسد که استدلال را نقد می‌کند. از مربیان آزمون خواسته می‌شود که منطق استدلال را در نظر بگیرند و در مورد چگونگی بهبود منطق استدلال پیشنهاد دهند. انتظار می‌رود که متقاضیان آزمون به نقص‌های منطقی استدلال بپردازند و نظر شخصی در مورد این موضوع ارائه ندهند. زمان اختصاص یافته برای این مقاله 30 دقیقه است. آرگومان‌ها از مجموعه موضوعاتی انتخاب شده‌اند که برنامه GRE به طور کلی منتشر کرده است. افرادی که برای GRE آماده می‌شوند ممکن است به وب سایت ETS به مجموعه وظایف دسترسی پیدا کنند.

محاسبه امتیازات

بخش‌های استدلال کمی و استدلال کلامی هر کدام در مقیاس 130 تا 170 نمره می‌گیرند. میانگین نمره برای استدلال کلامی 151 و میانگین نمره برای استدلال کمی 153است. ارزیابی نوشتاری تحلیلی از 0 به 6 در نیمی از امتیاز و میانگین نمره 4.0 است.

اعلام نتایج

جواب این آزمون می تواند از 10 تا 15 روز طول بکشد.و نمره GRE شما برای پنج سال معتبر است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به این صفحه مراجعه نمایید.

 

ارسال پاسخ