Skip to main content
خدمات ترجمه رسمی

راهنمای ترجمه رسمی مدارک دبیرستان و پیش دانشگاهی و نحوه دریافت تاییدیه تحصیلی

امروزه ادامه تحصیل و پذیریش در دانشگاه های خارجی رویای بسیاری از جوانان است تا بتوانند به بالاترین سطوح علمی برسند. دانشگاه های خارجی در فرآیند ارائه پذیرش به دانشجویان علاوه بر مدارک دیگر، دریافت ترجمه رسمی مدارک دبیرستان و پیش دانشگاهی را در اولویت قرار داده اند.
سوال اینجاست برای ترجمه رسمی مدارک دبیرستان و پیش دانشگاهی داشتن چه مواردی لازم و ضروی است؟
برای ترجمه رسمی مدارک دبیرستان و پیش دانشگاهی داشتن موارد زیر الزامی است:
• ترجمه رسمی کارنامه و ریز نمرات دوره سه ساله دبیرستان
• کارنامه و ریز نمرات دوره پیش دانشگاهی
• ترجمه رسمی مدرک دیپلم و مدرک دوره پیش دانشگاهی
نکته ای که باید به آن توجه شود این است که افرادی که دوره دبیرستان را در نظام قدیم سپری نموده اند، برای ترجمه رسمی مدارک خود به کارنامه دوره چهار ساله دبیرستان و مدرک دیپلم نیاز دارند.
گاهی اوقات افراد به مدارک دوره دبیرستان یا پیش دانشگاهی خود دسترسی ندارند و یا مفقود شده است که در این صورت می توانند با مراجعه به مدرسه و یا اداره آموزش و پرورش منطقه تحصیلی شان برای اخذ مدرک و ریز نمرات اقدام نمایند.
برای ترجمه رسمی مدارک دبیرستان و پیش دانشگاهی سه روش وجود دارد که شما مشتریان ارجمند می توانید علاوه بر مطالعه این روش ها که در ادامه ذکر شده است با مراجعه و یا تماس با دارالترجمه میرپارس از مشاوره کارشناسان خبره ما بهرمند شوید.
این روش ها عبارتند از:
• ترجمه رسمی مدارک دبیرستان و پیش دانشگاهی با مهر رسمی مترجم
• ترجمه رسمی با مهر مترجم رسمی همراه با مهر تاییدیه دادگستری
• ترجمه رسمی همراه با مهر مترجم رسمی و تاییدیه دادگستری و وزارت امور خارجه
در صورتیکه به تایید دادگستری و ورزارت امور خارجه نیاز باشد باید قبل از ارسال مدارک تحصیلی برای تایید اقدام به اخذ تاییدیه تحصیلی نمایید.
انجام مراحل زیر برای دریافت و اخذ تاییدیه تحصیلی الزامی است:
• ابتدا باید کلیه مدارک تحصیلی مهرشده که از مدرسه دریافت نموده اید را تکمیل کنید.
• سپس به یکی از مراکز پیشخوان دولتی در سطح شهر مراجعه کنید. و درخواست اخذ تاییدیه تحصیلی برای دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی جهت ارائه به دفتر ترجمه رسمی میرپارس (شماره ۵۳۲ قوه قضاییه) نمایید.
• بعد از ارائه مدارک و اتمام کار دو رسید به شما تحویل داده می شود که باید آن را نزد خود نگه دارید.
• بعد از درخواست پرونده ای برای شما در کارتابل دارالترجمه رسمی میرپارس تشکیل می گردد.
• بعد از تاییدیه الکترونیکی سوابق شما توسط اداره آموزش و پرورش تاییدیه شما همراه با مدارک توسط دفتر ترجمه رسمی جهت دریافت تاییدیه به دادگستری ارسال می گردد.
• دقت نمایید در این مرحله تمام فرآیندهای لازم به صورت الکترونیکی می باشد و تاییدیه به صورت فیزیکی و یا از طریق پست ارسال نمی گردد.
لازم به ذکر است بعد از درخواست ریز نمرات نیازی به مهر آموزش و پرورش استان یا منطقه برروی آن نیست و تنها مهر مدرسه برروی کارنامه کفایت می کند. زیرا تمامی مراحل استعلام به صورت الکترونیکی از طریق تاییدیه تحصیلی توسط دفاتر پیشخوان دولت برای میرپارس ارسال می گردد.
مدارک دبیرستان را می توان به ۳روش پلمپ نمود:
۱. کارنامه سه ساله دبیرستان، مدرک دیپلم، کارنامه پیش دانشگاهی و مدرک پیش دانشگاهی همه با هم در یک پلمپ قرارداده شوند. (۹۰%مشتریان این نوع روش پلمپ را انتخاب می کنند. این روش دریافت تاییدیه از لحاظ هزینه بسیار به صرفه است.)
۲. کارنامه سه ساله دبیرستان و مدرک دیپلم با هم پلمپ شوند و در گام بعدی کارنامه پیش دانشگاهی و مدرک پیش دانشگاهی نیز با هم پلمپ شوند که در این شرایط مشتریان گرامی ۲ پلمپ تحویل می گیرند.
۳. کلیه مدارک به صورت جداگانه پلمپ شوند که به این شکل مشتریان ارجمند ۴ پلمپ را دریافت می نمایند. ( این روش نسبت به سایر روش های دریافت تاییدیه بیشترین هزینه را دارد.)
در صورت نیاز به مشاوره و دریافت اطلاعات بیشتر شما مشتریان ارجمند می توانید با دارالترجمه میرپارس تماس بگیرید.

ارسال پاسخ