ویدئوها

نحوه درخواست تاییدیه تحصیلی از سایت آموزش و پرورش

توسط دی 20, 1399 دی 24ام, 1399 3 دیدگاه

اگر احتیاج به ترجمه رسمی با مهر دادگستری و وزارت خارجه برای گواهی های پایان دوره دبیرستان یا دبستان (که شامل گواهی های دیپلم، پیش دانشگاهی، پایه اول دبیرستان و یا گواهی پایان دوره دبستان می ­باشد) و کارنامه های دیپلم و پیش دانشگاهی داشته باشید، می­بایست علاوه بر گرفتن مهر اداره کل آموزش ­و پرورش شهر محل تحصیل خود، یک تاییدیه تحصیلی هم از سایت آموزش ­و پرورش به نشانی emt.medu.ir درخواست دهید. در ویدئوی زیر نحوه درخواست تاییدیه تحصیلی از این سایت خدمتتان ارائه شده است. 

3 دیدگاه

 • کیمیا گفت:

  سلام در قسمت اول فرم، در نظام سالی واحدی کدام باید انتخاب بشه ؟ مقطع متوسطه یا مقطع پیش دانشگاهی ؟
  برای اپلای تاییدیه هر دو نیازه ، باید دوبار فرم رو پر کنم و پرداخت کنم ؟ یکبار برای مدرک دیپلم یکبار برای مدرک پیش دانشگاهی؟ و دو کد پیگیری داشته باشم؟

  • مدیر سایت گفت:

   سلام. جهت پی بردن به نظام آموزشی تان به این نکته توجه فرمایید که اگر شما در بین سالهای 1373 تا 1382 فارغ التحصیل شده باشید، شامل نظام ترمی-واحدی بوده و اگر در بین سالهای 1382 تا 1397 فارغ التحصیل شده باشید جز نظام سالی-واحدی می باشید. ضمنا فارغ التحصیلان قبل از سال 1373 جز نظام قدیم و بعد از سال 1397 جز نظام جدید متوسطه می باشند. البته این تقسیم بندی صرفا شامل افرادی می شود که دوران تحصیل خود را پیوسته (بدون وقفه انداختن یا رفوزه شدن) گذرانده باشند. بطور مثال اگر دانش آموزی در سال 1383 دیپلم گرفته باشد ولی در طول تحصیل خود دو سال از هم دوره ای های خود عقب افتاده باشد، جز نظام آموزشی ترمی-واحدی تلقی خواهد شد.
   در مورد سوال دوم: بله برای ترجمه دیپلم و ترجمه پیش دانشگاهی به 2 تاییدیه جداگانه احتیاج دارید. پس می بایست 2بار این مراحل را طی کرده و 2 کد پیگیری دریافت کنید

نوشتن دیدگاه

چطور می‌تونم به
شما کمک کنم؟