Skip to main content

اگر احتیاج به ترجمه رسمی با مهر دادگستری و وزارت خارجه برای گواهی های پایان دوره دبیرستان یا دبستان (که شامل گواهی های دیپلم، پیش دانشگاهی، پایه اول دبیرستان و یا گواهی پایان دوره دبستان می ­باشد) و کارنامه های دیپلم و پیش دانشگاهی داشته باشید، می­بایست علاوه بر گرفتن مهر اداره کل آموزش ­و پرورش شهر محل تحصیل خود، یک تاییدیه تحصیلی هم از سایت آموزش ­و پرورش به نشانی emt.medu.ir درخواست دهید. در ویدئوی زیر نحوه درخواست تاییدیه تحصیلی از این سایت خدمتتان ارائه شده است. 

۵ دیدگاه

 • کیمیا گفت:

  سلام در قسمت اول فرم، در نظام سالی واحدی کدام باید انتخاب بشه ؟ مقطع متوسطه یا مقطع پیش دانشگاهی ؟
  برای اپلای تاییدیه هر دو نیازه ، باید دوبار فرم رو پر کنم و پرداخت کنم ؟ یکبار برای مدرک دیپلم یکبار برای مدرک پیش دانشگاهی؟ و دو کد پیگیری داشته باشم؟

  • سلام. جهت پی بردن به نظام آموزشی تان به این نکته توجه فرمایید که اگر شما در بین سالهای ۱۳۷۳ تا ۱۳۸۲ فارغ التحصیل شده باشید، شامل نظام ترمی-واحدی بوده و اگر در بین سالهای ۱۳۸۲ تا ۱۳۹۷ فارغ التحصیل شده باشید جز نظام سالی-واحدی می باشید. ضمنا فارغ التحصیلان قبل از سال ۱۳۷۳ جز نظام قدیم و بعد از سال ۱۳۹۷ جز نظام جدید متوسطه می باشند. البته این تقسیم بندی صرفا شامل افرادی می شود که دوران تحصیل خود را پیوسته (بدون وقفه انداختن یا رفوزه شدن) گذرانده باشند. بطور مثال اگر دانش آموزی در سال ۱۳۸۳ دیپلم گرفته باشد ولی در طول تحصیل خود دو سال از هم دوره ای های خود عقب افتاده باشد، جز نظام آموزشی ترمی-واحدی تلقی خواهد شد.
   در مورد سوال دوم: بله برای ترجمه دیپلم و ترجمه پیش دانشگاهی به ۲ تاییدیه جداگانه احتیاج دارید. پس می بایست ۲بار این مراحل را طی کرده و ۲ کد پیگیری دریافت کنید

 • نظری گفت:

  سلام.برای تاییدیه تحصیلی میان پایه که برای مدارس خارج از کشور نیاز داریم باید چکار کنیم در سامانه فقط پایان دوره داره

ارسال پاسخ