Skip to main content

جهاد دانشگاهی یکی از قدیمی‌ترین آموزشگاه‌های فنی ایران به شمار می‌آید که سالانه تعداد زیادی از هنرجویان برای کسب دانش و مهارت مورد نظرشان به این آموزشگاه مراجعه می‌کنند. در این مطلب از دارالترجمه میرپارس قصد داریم به میزان اعتبار مدرک جهاد دانشگاهی در داخل و خارج از ایران، ترجمه مدرک جهاد دانشگاهی و هزینه ترجمه رسمی آن بپردازیم.

آیا مدرک جهاد دانشگاهی قابل ترجمه است؟

بله، تمامی مدارک صادر شده توسط جهاد دانشگاهی بعد از سال 1399 که حاوی کیوآرکد هستند قابلیت ترجمه رسمی دارند.

در زیر می‌توانید یک نمونه از مدرک جهاد دانشگاهی قابل ترجمه را مشاهده نمایید:

مدرک جهاد قابل ترجمه

آیا مدرک جهاد دانشگاهی معتبر است؟

سالانه تعداد زیادی دانشجو حهت کسب مهارت‌های کامپیوتر، هنر، فنی و مهندسی، معماری و … به مراکز جهاد مراجعه می‌کنند. به این امید که بعد از گذرندان آن دوره، علاوه بر داشتن مهارتی کاربردی، گواهی معتبری هم دریافت کنند که چه در داخل کشور و چه در خارج از کشور بتوانند با ارائه آن، شغلی برای خود دست‌وپا کنند. حال سوال اینجاست که مدرک جهاد دانشگاهی معتبر است؟

اعتبار مدرک جهاد در ایران

گواهی‌های صادر شده توسط جهاد دانشگاهی در داخل کشور اعتبار بالایی دارد و برای شغل‌های مرتبط با رشته‌های علوم و فناوری به عنوان مدرک تحصیلی معتبر محسوب می‌شود. این مدرک معمولاً به افراد اجازه می‌دهد در حوزه‌های مختلف شغلی فعالیت کنند و به عنوان یک مزیت قابل توجه در بازار کار محسوب می‌شود. شما با داشتن یک الی دو گواهی پایان دوره جهاد دانشگاهی آن هم با نمره بالای 80، می‌توانید به پیدا کردن کار در حوزه تخصصی خود امیدوار باشید.

اعتبار در خارج از کشور

اعتبار مدرک جهاد دانشگاهی در خارج از کشور وابسته به سیاست‌ها و قوانین آن کشور است. در برخی کشورها، ممکن است مدرک جهاد دانشگاهی به عنوان یک مدرک حرفه‌ای معتبر تلقی شود و امکان اشتغال در آن کشور را به فارغ‌التحصیلان فراهم کند. اما در دیگر کشورها، ممکن است اعتبار مدرک جهاد دانشگاهی کمتر باشد. برای پی بردن به اینکه چه کشورهایی مدرک جهاد دانشگاهی را می‌پذیرند، بهتر است با وکلای مهاجرتی مشورت کنید یا با کنسولگری آن کشور مکاتبه نمایید.

آیا مدرک جهاد دانشگاهی بین المللی است؟

باید ابتدا مشخص کنیم منظور از بین المللی چیست؟ اگر مقصود این است که این مدرک به زبان انگلیسی صادر می‌شود، پاسخ منفی است. اما اگر منظور این است که این مدارک برای ادارات و شرکت‌های خارجی مورد قبول است و می‌شود به عنوان گواهی تخصصی از آن استفاده کرد، پاسخ مثبت است. بله مدرک جهاد دانشگاهی در کشورهای خارجی معتبر است به شرطی که ترجمه رسمی شود. یعنی شما بدون ترجمه مدرک جهاد دانشگاهی، آن را به جایی خارج از ایران نمی‌توانید ارائه دهید زیرا اصل گواهی، به زبان فارسی صادر می‌شود. در زیر می‌توانید ترجمه رسمی مدرک جهاد دانشگاهی را ملاحظه نمایید:

ترجمه رسمی مدرک جهاد

ترجمه مدرک جهاد دانشگاهی

آیا مدرک جهاد دانشگاهی قابل ترجمه رسمی است؟ بله، از سال 1399 به بعد، تمامی مدارک صادره از جهاد دانشگاهی دارای یک QR Code هستند و قابلیت ترجمه رسمی را دارند. ناگفته نماند، در حالت پیش فرض، مدرک شما بصورت الکترونیکی صادر می‌شود و اگر نیاز به ترجمه مدرک جهاد دانشگاهی دارید باید از طریق پنل کاربری خود در سایت جهاد دانشگاهی، درخواست صدور فیزیکی مدرک را بدهید.

ضمنا اگر شما دوره‌ای را قبل از سال 1400 گذرانده اید و گواهی ای که دارید حاوی QR Code نیست، می‌توانید مجددا به کارتابل خود در سایت جهاد مراجعه نموده و با پرداخت هزینه‌ای اندک، درخواست گواهی جدید بدهید. در زیر می‌توانید تصویر گواهی پایان دوره آموزشی جهاد که قابلیت ترجمه دارد را مشاهده فرمایید:

اعتبار گواهی جهاد دانشگاهی

ویژگی های یک گواهی قابل استعلام

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، جهت ترجمه مدرک جهاد دانشگاهی، به گواهی احتیاج دارید که قابل استعلام باشد یعنی 3 المان مهم زیر را در خود داشته باشد:

  • شماره نامه قرمز رنگ در بالای گواهی
  • مهر و امضای زنده معاون آموزشی
  • از همه مهمتر، QR Code موجود در پایین گواهی که با اسکن توسط موبایل، صحت گواهی صادره را بصورت آنلاین تایید می‌کند.

نحوه تشخیص اصالت گواهی

پس از اینکه بارکد را توسط نرم‌افزار بارکدخوان تلفن همراهتان اسکن کنید، به صفحه‌ای از سایت جهاد دانشگاهی هدایت می‌شوید که تمامی مشخصات و اطلاعات مندرج در گواهی را نمایش می‌دهد. مانند تصویر زیر که استعلام اینترنتی اصالت گواهی بالاست:

استعلام اینترنتی مدرک جهاد دانشگاهی

نمونه ترجمه مدرک جهاد دانشگاهی

فایل وورد زیر نمونه‌ای از ترجمه انگلیسی گواهی جهاد دانشگاهی است که توسط مترجین رسمی میرپارس انجام شده است.

ترجمه انگلیسی گواهینامه دوره جهاد دانشگاهی

هزینه ترجمه مدرک جهاد دانشگاهی چقدر است؟

بر اساس آخرین نرخنامه ترجمه رسمی در سال 1403، هزینه ترجمه مدرک جهاد دانشگاهی 108.000 تومان حق الزحمه مترجم است. به این مبلغ هزینه‌های خدمات پانچ و پلمپ و کپی برابراصل و تمبر دادگستری و وزارت خارجه و تایید این 2 وزارت افزوده می‌شود که مجموعا 300.000 تومانی برایتان هزینه خواهد داشت.

پیش‌نیازهای لازم جهت ترجمه گواهی جهاد دانشگاهی

تنها چیزی که شما برای ترجمه مدرک جهاد دانشگاهی احتیاج دارید،همان نسخه فیزیکی QR Code دار است. همین گواهی را به دارالترجمه بدهید، باقی کارها را دارالترجمه برایتان انجام می‌دهد و در نهایت می‌توانید ترجمه خود را تحویل بگیرید.

جمع‌بندی

امیدواریم که پاسخ تمامی سوالات خود را درباره گواهی های صادره از جهاد دانشگاهی گرفته باشید. در صورتیکه سوال یا نکته‌ای در مورد اعتبار گواهی آموزشی جهاد دانشگاهی و ترجمه رسمی آن دارید برایمان کامنت بگذارید. ضمنا جهت ثبت سفارش اینترنتی ترجمه مدرک جهاد دانشگاهی کلیک کنید و یا با شماره 02166400955 تماس بگیرید.

ارسال پاسخ