Skip to main content
مقالات دارالترجمه

آموزش دریافت تاییدیه تحصیلی دانشگاه آزاد

 

دانش آموختگان دانشگاه آزاد برای ترجمه رسمی مدارک خود، نیاز به دریافت تاییدیه تحصیلی دارند که این تاییدیه کاملا بصورت اینترنتی هست و نیاز به مراجعه حضوری به سازمان خاصی نیست. لطفا جهت دریافت تاییدیه مطابق راهنمای زیر اقدام کنید:

استعلام آنلاین تاییدیه تحصیلی دانشگاه آزاد

به تازگی سامانه‌ای تحت عنوان “سامانه استعلام آنلاین دانشگاه آزاد اسلامی” به آدرس https://estelam.iau.ir توسط دانشگاه آزاد اسلامی راه اندازی شده که امکان دریافت تأییدیه تحصیلی به صورت الکترونیکی و آنلاین جهت دانشنامه‌های صادره توسط دانشگاه آزاد را به متقاضیان محترم می‌دهد.
به منظور ترجمه رسمی مدارک دانشگاهی دانشگاه آزاد، همه مترجمان رسمی در سراسر کشور، باید قبل از ترجمه رسمی نسبت به بررسی تأییدیه تحصیلی دانشگاه آزاد از سامانه ذکر شده اقدام نموده و جهت دریافت تاییدیه دادگستری و وزارت امور خارجه آن را ضمیمه دانشنامه نمایند.
نکته مهم: این سامانه مختص استعلام دانشنامه‌های صادره می‌باشد و پاسخگوی استعلام گواهینامه موقت نیست. بنابراین؛ استعلام گواهینامه‌های موقت مانند قبل باید از واحدهای دانشگاهی مربوطه دریافت شوند. (تنها گواهینامه موقت دانش آموختگان فارغ التحصیل قبل از سال 1358 قابل تایید و ترجمه رسمی می‌باشد.)

مراحل دریافت استعلام دانشنامه دانشگاه آزاد

با ما همراه باشید تا آموزش گام به گام ثبت نام در سامانه تاییدیه دانشگاه آزاد را با هم انجام دهیم:

مرحله1: ورود به سامانه

برای دریافت استعلام دانشنامه دانشگاه آزاد ابتدا وارد سایت http://estelam.iau.ir می‌شوید یا به فارسی استعلام مدارک دانشگاه آزاد را جستجو کنید.

 

تاییدیه تحصیلی دانشگاه آزاد

مرحله2: ثبت مشخصات فردی

در این پنجره کد ملی شخص را وارد می‌کنید سپس رمز عبور دلخواه خود را وارد می‌کنید.

استعلام تایید تحصیلی دانشنامه آزاد

سپس در این قسمت فیلدهای ستاره دار را پر کرده سپس گزینه ثبت‌نام را انتخاب می‌کنید و به مرحله بعد می‌روید.

 

آموزش استعلام تاییدیه تحصیلی مدارک دانشگاه آزاد

در این قسمت گزینه “درخواست تاییدیه دانشنامه” را انتخاب کرده و وارد مرحله بعد می‌شوید.

نحوه استعلام تاییدیه تحصیلی دانشگاه آزاد

در این پنجره شماره دانشنامه (شماره سمت چپ دانشنامه) و نام گیرنده (دفاتر ترجمه رسمی) را می‌نویسید و بعد گزینه ثبت و ادامه را انتخاب کنید.
نکته: تنها در صورتی که نیاز به ترجمه رسمی دانشنامه دانشگاه آزاد دارید از عبارت “دفاتر ترجمه رسمی” استفاده کنید در غیر اینصورت از این عبارت استفاده نکنید.

آموزش دریافت تاییدیه آنلاین دانشگاه آزاد

مرحله3: پرداخت هزینه تاییدیه دانشگاه آزاد

در این قسمت برای صدور دانشنامه باید مبلغ 35000 ریال پرداخت کنید، پس گزینه “ایجاد پرونده و پرداخت هزینه” را انتخاب کنید و مبلغ را پرداخت نمایید.

نحوه دریافت تاییدیه دانشگاه آزاد

بعد از پرداخت هزینه و پیام عملیات موفق گزینه “برگشت” را انتخاب کرده و روند را ادامه دهید.

آموزش گام به گام استعلام تایدییه تحصیلی دانشگاه آزاد

مرحله4: دریافت استعلام تاییدیه دانشگاه آزاد

دراین قسمت گزینه “دریافت تاییدیه مدرک” را انتخاب کرده و وارد مرحله بعد شوید.

نحوه دریافت تاییدیه تحصیلی دانشنامه دانشگاه آزاد

در این قسمت کلیه اطلاعات هویتی و دانشنامه‌ای خود را بررسی کنید و مقابل خط آخر “مشخصات نمایش داده شده فوق با اطلاعات مدرک تحصیلی اینجانب یکسان می‌باشد” گزینه تایید و عدم تایید وجود دارد که با توجه به صحت اطلاعات خود گزینه تایید را انتخاب کرده سپس گزینه “تایید اطلاعات” را انتخاب کنید.

تاییدیه دانشگاه آزاد

در آخر هم این صفحه برای شما ظاهر می‌شود که می‌توانید پرینت آن را بگیرید.

خب به همین راحتی! این بود مراحل گام به گام دریافت تاییدیه تحصیلی دانشگاه آزاد. اگر در هر مرحله از ثبت نام و دریافت تاییدیه دانشگاه آزاد مشکل و یا سوالی داشتید در پایان همین مقاله کامنت بگذارید. کارشناسان ما همان لحظه پاسختان را خواهند داد.

نکته مهم 

اگر به هر دلیلی قادر به مشاهده تاییدیه تحصیلی خود نبودید و یا در مشخصات فردی یا تحصیلی شما مغایرتی وجود داشت، در صفحه اصلی سایت، بر روی “سامانه ارتباط پشتیبان(ساپ)” کلیک کرده و وارد سامانه پشتیبان شوید و نسبت به ارسال درخواست و بارگذاری تصویر مدرک تحصیلی خود اقدام نمایید تا مشکلتان هر چه سریعتر برطرف گردد. جهت پیگیری درخواست خود، می‌بایست در روزهای آتی مجددا به سامانه پشتیبان مراجعه نمایید.

سوالات متداول

1- چه کسی باید تاییدیه دانشگاه آزاد را دریافت کند؟ خود متقاضی یا دارالترجمه؟

پاسخ: جهت دریافت استعلام تاییدیه دانشنامه دانشگاه آزاد هم خود شخص می‌تواند اقدام کند و هم دفاتر ترجمه رسمی می‌توانند بنا به درخواست مشتری این کار را انجام دهد. دفتر ترجمه رسمی 532 (دفتر ترجمه رسمی میرپارس) این کار را بنا به درخواست مشتریان محترمش با کمال میل انجام می‌دهد.

2- آیا بدون تاییدیه تحصیلی دانشگاه آزاد می‌توان اقدام به ترجمه رسمی مدارک دانشگاه آزاد و دریافت تاییدات وزارت دادگستری و وزارت امورخارجه کرد؟

پاسخ: در تاریخ بیستم آبان 1401 بخشنامه‌ای به تمامی دفاتر ترجمه رسمی سراسر کشور ابلاغ شد که از این تاریخ به بعد طبق این بخشنامه تمامی مدارک دانشگاه آزاد اسلامی برای دریافت تاییدات وزارت دادگستری و وزارت امورخارجه باید مهر سازمان مرکزی بعلاوه تاییدیه تحصیلی را دارا باشند در غیر‌این صورت مدارک قابل تایید نمی‌باشند. ولی درصورتیکه شما عزیزان تنها به ترجمه رسمی با مهرمترجم احتیاج داشته باشید، نیازی به استعلام تاییدیه تحصیلی دانشگاه آزاد نیست.

3- آیا بدون مهر سازمان مرکزی دانشگاه آزاد بر روی ریزنمرات، می‌توان اقدام به دریافت تاییدات وزارت دادگستری و وزارت امور خارجه کرد؟

پاسخ: خیر، شرط لازم برای تایید ریزنمرات دانشگاه آزاد همراه داشتن دانشنامه است و برای این منظور صفحه آخر ریزنمرات باید توسط سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی مهر شده باشد و گرنه وزارت دادگستری و وزارت امور خارجه آنرا تایید نخواهند کرد.

جمع بندی

در پایان یک بار دیگر بصورت تیتروار مراحل ثبت نام و دریافت تاییدیه دانشنامه دانشگاه آزاد اسلامی را با هم مرور می‌کنیم:

  • ابتدا وارد سامانه دانشگاه آزاد به نشاني https://estelam.iau.ir شوید
  • سپس كد ملي و شماره شناسنامه خود را در قسمت خواسته شده وارد نماييد.
  • بعد از آن، به صفحه ثبت نام هدایت می‌شوید و نیاز است تا تمامي اطلاعات خواسته شده را دقيقا مطابق با مشخصات خود وارد نماييد.
  • پس از تكميل فرم ثبت نام مجددا به صفحه نخست هدایت مي شويد.
  • در این قسمت می‌بایست دوباره كد ملي و شماره شناسنامه خود را وارد نماييد تا وارد صفحه اصلي شويد.
  • برای دریافت تاييديه تحصيلي، برروی عبارت “عمليات” كليک کنید و از منوی بازشو، درخواست تاييديه دانشنامه يا گواهينامه موقت را انتخاب نماييد.
  • در بخش درخواست تاييديه دانشنامه، “شماره تاييد سازمان مركزي” و “نام گيرنده تاييديه” (دفتر ترجمه رسمی 532) را وارد کنید و دکمه ثبت را بزنید.
  • در مرحله بعدی بر روی دکمه “ايجاد پرونده” کلیک کنید، سپس وارد صفحه بانک شده و هزينه صدور تاییدیه را پرداخت نماييد.
  • بعد از پرداخت موفق به صفحه اصلي خود منتقل می‌شوید. از منوی عمليات، بر روی عبارت “پيگيري درخواست‌ها” کلیک کنید و از ليست بازشو، گزينه “دريافت تأييدیه مدرك“را انتخاب نماييد تا صفحه بررسي درخواست مدرك تحصيلي باز شود. دراین صفحه، اطلاعات مدرك تحصيلي‌تان را بررسی نماييد و اگر همه چیز درست بود روی گزینه “تأييد” کلیک نماييد. سپس جهت دریافت تاییدیه  تحصيلي، بر روی علامت پرينتر كليک و نسبت به پرينت تأييديه تحصيلي خود اقدام نماييد. (جهت سهولت کارتان می‌توانید فایل تاییدیه را در سیستم خود ذخیره و آن را از طریق شبکه های اجتماعی یا ایمیل به دارالترجمه میرپارس ارسال نمایید.)
  • در صورتیکه اطلاعات شما داراي مغايرت مي باشد مي بايست گزينه “عدم تأييد” را كليک کرده و درخواست بررسي اطلاعات تحصيلي خود را از طريق سامانه ارتباط با پشتيبان ثبت نماييد.

 

ارسال پاسخ