Skip to main content

CAE چیست؟

با داشتن تاریخ قدمت ۱۹۱۳، CAE (ارزیابی زبان انگلیسی کمبریج) یکی از قدیمی‌ترین آزمون‌های ارزیابی موجود است.

(C1 Advanced CAE) یک مدرک بین المللی معتبر و بین المللی در زمینه زبان انگلیسی است که می‌توانید برای ویزای دانشگاه و ویزای دانشجویی خود استفاده کنید. این مرکز بر ارائه مدارک شناخته شده برای معلمان و دانش آموزان زبان تمرکز دارد و نشان می‌دهد که شما مهارت‌های زبان انگلیسی را برای موفقیت در دنیای دانشگاهی و حرفه‌ای دارید.در سال ۲۰۱۰، این همکاری با دانشگاه میشیگان به نام ارزیابی‌های زبان کمبریج میشیگان آغاز شد.

مهارت‌های امتحانی چیست؟

C1 Advanced (CAE) یک تست کامل در تمام زمینه‌های توانایی زبان است. قالب کنکور به چهار مقاله تقسیم می‌شود: خواندن و استفاده از زبان انگلیسی (۱ ساعت ۳۰ دقیقه)، نوشتن (۱ ساعت ۳۰ دقیقه)، گوش دادن (حدود ۴۰ دقیقه) و صحبت (۱۵ دقیقه در هر جفت داوطلب‌ها).

آزمون Speaking بصورت حضوری و با دو داوطلب‌ و دو آزمون برگزار می‌شود. این یک اقدام واقعی‌تر و مطمئن‌تر از توانایی شما در استفاده از زبان انگلیسی برای برقراری ارتباط ایجاد می‌کند. آزمون CAE می تواند یک آزمون مبتنی بر کاغذ یا یک تست مبتنی بر رایانه باشد.

ساختار آزمون

امتحان کمبریج پیشرفته هر چهار مهارت را تست می کند: گوش دادن ، خواندن ، نوشتن و صحبت کردن. این ساختار به شرح زیر است:

قسمت ۱ (۹۰ دقیقه) :

بخش اول CAE خواندن درک مطلب، دستور زبان و واژگان را مطالعه می‌کند. این قسمت در کل ۵۶ سؤال چند گزینه‌ای، پر و خالی و متناسب با ۸ زیربخش تقسیم شده است. در کل در طول این بخش از CAE حدود ۳۵۰۰ کلمه برای خواندن وجود دارد، و تمام متن ها از روزنامه‌ها، مجلات، کتاب‌های درسی، تبلیغات یا سایر نگارش‌های معتبر انگلیسی تهیه شده است.

قسمت ۲ (۹۰ دقیقه) :

قسمت دوم آزمون نوشتن آزمون کمبریج پیشرفته. دو علامت طول برابر (حدود ۲۵۰ کلمه برای نوشتن) وجود دارد. اولین متن مقاله‌ای است که نظر شما راجع به چیزی بیان می‌کند. گزینه دوم برای پاسخ به اطلاعات ارائه شده می‌توانید بین چندین گزینه انتخاب کنید.

قسمت ۳ (۴۰ دقیقه) :

بخش سوم آزمون CAE درک مطلب گوش دادن است. شما به رادیو، تلویزیون، یا انواع دیگر سخنرانی انگلیسی بومی گوش می‌دهید و در مورد آنچه شنیده‌اید به سوالات پاسخ می‌دهید. هر ضبط دو بار پخش می‌شود. در کل ۳۰ سوال در این بخش به ۴ زیر بخش تقسیم شده است.

قسمت ۴ (۱۵ دقیقه):

آخرین بخش CAE توانایی صحبت در زبان انگلیسی را آزمایش می‌کند. دانش آموزان این قسمت از آزمون را به صورت جفت انجام می‌دهند و ممکن است از شما خواسته شود بسته به مرکز آزمون، در روز دیگری برای این قسمت به مرکز آزمون برگردد. آزمون صحبت کردن در چهار بخش کوتاه است: دو مورد اول که به تنهایی و با کنکور صحبت می‌کنید و دو مورد دیگر با نامزد دیگر صحبت می‌کنید. یک امتحان دوم در اتاق وجود دارد که یادداشت می‌گیرد اما در مصاحبه شرکت نمی‌کند.


پیشنهاد مطالعه: DELF – راهنمای جامع آزمون DELF


امتیاز دهی

از سال ۲۰۱۶، تمام امتحانات انگلیسی کمبریج با استفاده از همان مقیاس امتیاز‌دهی گزارش می‌شوند. تست‌های سطح پایین قادر به ارائه نمرات در دامنه پایین‌تر از مقیاس هستند و تست‌های دشوارتر قادر به ارائه نمرات بالاتر در همان مقیاس هستند. نمرات آزمون CAE از ۱۶۰ تا ۲۱۰ است. نمره ۱۸۰ یا بالاتر نمره قبولی در نظر گرفته می‌شود و دانش آموزان با این نمره گواهی کمبریج پیشرفته را دریافت می‌کنند که مطابق با سطح C1 به زبان انگلیسی در CEFR است. دانش آموزان با نمره ۲۰۰ یا بالاتر در CAE یک گواهینامه کمبریج پیشرفته برای سطح C2 دریافت می‌کنند.

تست زیر CAE در مجموعه امتحانات کمبریج Cambridge First Certificate گفته می‌شود و تست فوق CPE نامیده می شود. برای اینکه تصمیم بگیرید که کدام آزمون کمبریج برای سطح شما مناسب است، می‌توانید آزمون جایگذاری کمبریج را بصورت آنلاین بگیرید.

زمان برگزاری آزمون CAE

آزمون CAE می‌تواند در اکثر ماه‌ها با فرمت کاغذی یا مبتنی بر رایانه انجام شود. همه مراکز آزمون هر دو نوع آزمون را اجرا نمی‌کنند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به وبسایت رسمی CAE مراجعه نمایید.

یک نظر

ارسال پاسخ